Očkování Havrix - nedošlo k přeočkování do jednoho roku. Jak velký je to problém?

Zodpovězené
24. kvě 2023

Dobrý den, paní doktorko,

dcera byla v červenci 2021 očkována proti žloutence. Bohužel nedošlo k preočkování do jednoho roku.

Jak je to velký problém?

Pokud přeočkujeme nyní, je chráněna?

Děkuji

Dobrý den,

dle SPC (tj. souhrn informací o léčivém přípravku) je doporučeno podat posilovací dávku (tj. přeočkování) k zabezpečení dlouhodobé ochrany po základním očkování vakcínou Havrix nebo vakcínou Havrix Junior monodose kdykoli v době od 6 měsíců do 5 let, přednostně mezi 6. a 12. měsícem po první dávce.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká