Očkování Haxacimou. Jak se má správně očkovat?

Zodpovězené
24. kvě 2022

Dobrý den, paní doktorko,

chci se zeptat, jak se má správně očkovat Hexacimou. Pan doktor očkoval mou dceru v jejím 4. měsíci, pak 7. měsíci a poslední vakcínu jí dal v jejich 12 měsících. Jak jsem se ale dočetla, tok rozestup mezi druhou a třetí dávkou má být alespoň půl roku.

Je to tak?

Já jsem toto nevěděla a samozřejmě bych na to lékaře upozornila. Problém je ten, že mi po posledním očkování přestala na pár měsíců říkat slova, která dosud uměla (cca 5 slov) a vůbec celkově přestala povídat. Když jsem to konzultovala s lékařem, tak řekl, že z očkování to určitě nemá. Jenže já mám stejně pochybnosti, že ji prostě naočkoval moc brzy....

Jaký je Váš názor?

Děkuji

Dobrý den,

dle očkovacího kalendáře platného od 1.1.2022 se Hexacimou očkuje od započatého 9. týdne (2.měsíce), druhá dávka je od 4.měsíce a třetí dávka mezi 11.-13.měsícem. Klasické intervaly mezi dávkami 0-2-6 měsíců jsou doporučené a lze je individuálně upravovat dle stavu dítěte, reakci na předchozí dávky a další okolnosti. Závisí též na dalších nepovinných očkováních. Každopádně je snaha, aby dítě kolem 1 roku života mělo 3 dávky Hexacimy.

Souvislost vámi popisovaných příznaků s očkováním sice 100% vyloučit nelze, ale v oficiálních seznamech nežádoucích účinků uvedena není. Podstatné je, zda se stav nyní upravil do normy.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká