Očkování MMR. Za jak dlouho po 3. dávce Hexy?

Zodpovězené
14. lis 2019

Dobrý den,

prosím o názor, radu. Dcera teď 8.11. měla rok a dnes na kontrole v poradně jí byla dána 3. Hexa s tím, že máme přijít 28.1. 2020 na očkování MMR. Přijde mi to však brzy. Měla jsem zato, že očkování se provádí kolem půl roku, nejdříve v 15. měsících, to jí však bude až 8.2. 2020.

Je tedy termín od doktorky správný, či mám poprosit o pozdější termín?

První hexu malá dostala až v 5 měsících z důvodu podezření na epilepsii, která se nepotvrdila. Nechci očkování nijak odkládat, ale nevím, co se může stát, když MMR dostane před doporučeným termínem věku.

Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vakcína MMR se může očkovat od 9. měsíce. Z různých důvodů, včetně organizačních, se zvykle očkuje při 18měsíční prohlídce. Čili potud je termín v pořádku. Jestliže byla, či ještě je , dívenka v péči neurologa, je možné se na něj obrátit s žádostí o jeho stanovisko k zahájení očkováni MMR vakcínou.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová