Očkování po nemoci. Co se stane, když se prošvihne maximální rozestup dávek?

Zodpovězené
18. zář 2019

Dobrý den,

syn měl být v srpnu na očkování druhé hexa vakciny, ale v té době mu rostly špičáky a měl teplotu. Pak měl přijít v září, ale to měl 6. nemoc. Tentokrát má dorazit v říjnu, ale opět má nějakou virózu.

Kdy po nemoci se může očkovat (má tedy rýmu, kašel a teplotu)?

A co se stane, když se prošvihne ten maximální možný šestiměsíční rozestup mezi první a druhou dávkou?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

odstup 6 měsíců mezi 1. a 2. dávkou hexavakcíny není zásadní problém. Protilátky nastoupají i při větším odstupu mezi očkováním, ovšem je vhodné očkovat, co nejdříve to jde.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová