Odmítání příkrmů. Řešit to nějak více, nebo stále zkoušet a nabízet?

Zodpovězené
27. říj 2020

Dobrý den,

chtěla bych se informovat i z jiné strany. Mám 8měsíční dcerku, cca od 5 měsíců jí nabízím příkrmy. Ze lžičky nepřijme naprosto nic. Pusu většinou ani neotevře, když už otevře, vše jazykem vystrká ven. Zkoušela jsem i BLW metodu, ale vše v ruce rozmačká a většinou ani neochutná.

Jediné, co si dává do pusy a aspoň trochu sní, jsou kukuřičné, či pohankové křupky. Chleba ani rohlík taky většinou nejí. Prostě je pro ni jídlo spíše zábava, takže je pořád 100% kojená. Doktorka na mě tlačí, že by už měla jíst obědy i svačinky, ale nechci jí jídlo znechutit nucením. Problém je taky v tom, že když jíme my, tak nás dcera usilovně pozoruje a dožaduje se jídla, ale krmit se nenechá a sama jídlo pouze rozmačká.

Přibírá hezky, má přes 8 kg, ve dne jí každé 2 hodiny, v noci se budí celých 8 měsíců každé 1-2 hodiny. Doktorka mi pořád opakuje, že lépe začne spát, až začne jíst normální jídlo. Nevím tedy, jestli to mám nějak více řešit nebo jen dál zkoušet a nabízet, i když neúspěšně.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Vaše dcerka bojkotuje příkrmy, neboť je usilovně kojená tak, jako by byla novorozenec , tj. po 2 hodinách. Až toto vyřešíte, určitě se dostaví pocit hladu a chutě na nemléčný příkrm.
Souhlasím s názorem na výživu pediatra Vaší dcerky - též doporučuji urychleně zapracovat na zavedení plné kojenecké výživy.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová