Odplenkování 3letého dítěte na noc. Jak postupovat a odplenkovat?

Zodpovězené
18. dub 2019

Dobrý den,

prosím jak odnaučit syna - 3,5roku, aby byl i v noci bez plenky? Plenku jinak nemá přes den už víc jak rok, ale tohle nám nejde, radši bude spát počůranej.

Děkuji za radu

Dobrý den,
okolo třetího až čtvrtého roku je noční pomočování ještě považováno za normální, nebot' nastolení suchých nocí souvisí s určitou zralostí mozku a nedá se nacvičit. Důležitá je také rodinná anamnéza - jak na tom byli s nočním odplenováním rodiče a sourozenci dítěte. K rychlejšímu odplenování přispějí režimová opatření - od 17 hodin snížit příjem tekutin, vymočení dítěte těsně před spaním, žádné tekutiny během noci. Někdo doporučuje budit dítě i během noci, což je podle mého názoru vyčerpávající pro celou rodinu.
Když i přes věk a režimová opatření nejste úspěšní, mělo by se dítě vyšetřit.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová