Opakované zahlenění. Co dávat synovi, aby byl zdravý?

Zodpovězené
9. čer 2022

Dobrý den, paní doktorko,

syn, 2,5 roku, opakované rýmy a kašel od dubna po 3 týdnech, teď je to nejhorší, je hodně zahleněný. U doktorky poslech, a pak řečeno viróza. Dávám Tussin ze začátku na uklidnění kašle, a pak jsem dávala Mucosolvan, Kalobu, Vitamín C, D, Omega 3. Ryby dávám pořád, různé čaje dětské, a pak dávám, co mám nasbíraný černý bez na imunitu slazený medem. Doktorka tvrdí, že je to viróza a poslechově, že to na průduškách nemá...

Co mu dávat, aby byl zdravý?

Děkuji za radu.

Dobrý den,

preparátů na posílení imunity, které by se daly vyzkoušet, existuje celá řada, ať už medicínských či přírodních.

Pak ještě můžete zkusit otužování, pobyt na horském či mořském vzduchu. Dále můžete s dítětem absolvovat některé ozdravné či lázeňské pobyty dle indikace PLDD.

Pokud by se opakovaly těžké virové či bakteriální infekce, bylo by na místě vyšetření na imunologii. To ale dle fyzikálního nálezu posoudí a indikuje Váš praktický lékař pro děti a dorost.

Kdyby mělo zahlenění vazbu na nějaké roční období, tak by bylo namístě alergologické vyšetření, zda se nejedná o alergii např. na nějaké pyly/trávy.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká