Oranžový flek na plínce. Z čeho by to mohlo být?

Zodpovězené
16. kvě 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Dcera bude mít za 10 dní 4 měsíce. Zhruba dva týdny zpět jsem našla v plence oranžový flíček. Volala jsem paní doktorce a po dohodě (byla neděle) jsem v pondělí ráno vezla moč do ordinace. Výsledkem byla čistá moč. Paní doktorka moč poslala i do laboratoře a moč byla naprosto v pořádku.
Dnes ráno jsem tento flek našla znova. Zdá se mi, že v noci dcera moc nepila. Přes den jsem dceru kojila na požádání cca co 2-3 hodiny. Jenže tento flek jsem našla ještě ve dvou plenách. Barva je oranžová, taková cihlová. Moč nijak nezapáchá, malá nemá teploty a je usměvavá.

Z čeho by mohly být tyto fleky?

Dle paní doktorky nějaké soli v moči.

Může to být způsobeno třeba tím, že dcerce nestačí mateřské mléko?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestliže je jinak vše v pořádku, jak popisujete, včetně rozboru moči, pak se přikláním k názoru Vaší paní doktorky .... tj. normální nález.
Pomočeno by mělo být cca 4 - 6 plen za 24 hodin (záleží, jak moc necháváte pleny "nacucat"). To svědčí o dostatečném příjmu tekutin, které aktuálně zajišťujete kojením.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová