Osmiměsíční dcera mě neustále kouše. Čím to je? Vyroste z toho?

Zodpovězené
11. zář 2023

Dobrý den,

moc by mě zajímalo, proč mě dcerka neustále kouše? Mám modřiny po celém těle.

Má už 6 zubů, spoustu kousátek, na jídlo kousky, ale nejlepší je stejně kousat mámu. 😭

Nejsme v nějaké nepohodě, naopak je to smíšek, má další dva starší sourozence, spoustu vyžití, na svůj věk je šikovná (stojí bez opory, sedí, hodně žvatlá apod). Když si je vezmu do náruče, tulí se, ale taky mě s oblibou kousne do ramene (až tak, že mám slzy v očích a za chvíli modřinu). Řeknu důrazně NE, to mámu bolí a nabídnu kousátko nebo jinou zábavu, ale vůbec to nefunguje. 😞

Vyroste z toho?

Co jí vadí?

Kouše jen mě a občas manžela. Nerada bych, aby jí to zůstalo. Ráda bych ji to odnaučila. ♥️

Moc děkuji.

Dobrý den,

toto je celkem častý problém. Děti relativně často vyhledávají kousnutí do kůže, protože jim to evokuje kojení a blízkost matky. Řekla bych, že se to sama odnaučí s ukončováním kojení a s psychomotorickým vyzráváním, až nebude vyžadovat tolik nošení v rukou. Dle mého názoru se nejdná o psychologický problém ve vztahu k matce či druhému rodiči.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká