Ospen 500 a jídlo. Mění se účinnost léku, když se nedodrží podávání před nebo po jídle?

Zodpovězené
19. srp 2020

Dobrý den,

dcera ho užívá už od pátku a já se až dnes dočetla, že se má užívat dvě hodiny po požité stravě a hodinu před jídlem... Nám lékárnice řekla pouze hodinu před jídlem... Tak jsem dceři dávala jídlo hodinu před tím, a pak hodinu po, když chtěla.

Myslíte, že to teď nemá takovou účinnost?

Nebo jste to dávali dětem třeba taky takhle a děti byli následně ok?

Nyní si budu dávat pozor. Ale co tyto první dny užívání, nedávala jsem to zbytečně?

Děkuji

Dobrý den,

příbalový leták představuje ideál, ke kterému se my, matky, snažíme přiblížit. Určitě jste v podávání Ospenu nepochybila a účinnost léku nesnížila. I nadále jej může dcerka takto užívat.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová