Petechie na hrudníku 8leté dcerky už pomalu blednou. Kdy jít k lékaři?

Zodpovězené
2. únor 2019

Dobrý den,

dceři, 8 let, se přes noc vytvořilo pár (asi 7) petechií blízko sebe, cca 2mm, v oblasti hrudníku. Od té doby nic dalšího a už blednou. Jinak je zdravá, žádné teploty ani infekce, únava atp. Napadlo mě, že se mohla otlačit od patentku. Chtěla jsem se zeptat - mám s ní jít k lékaři nebo zatím jen pozorovat, když je ten výskyt takto omezený? Popřípadě kdy se začít znepokojovat? Hledala jsem naneštěstí na internetu a pochopitelně nic dobrého na mě nevypadlo.... :/

Děkuji moc za pomoc a přeji dobrou noc. 🙂

Dobrý den,

zatím bych doporučila kůži jen sledovat, pakliže je dívka bez dalších potíží ( nemá horečku, není léčena pro akutní infekt, atd. ) popř. v rodině nemáte poruchu srážlivosti krve. Výsev vyfoťte, ať můžete sledovat a porovnat vývoj projevu na kůži v čase.

Otlak od patentku nebo kontaktní alergie na kov patentku múže být příčina tohoto výsevu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová