Pigmentové skvrny u šestiletého dítěte. Jak je odstranit a zamezit dalšímu vzniku?

Zodpovězené
2. únor 2020

Dobrý den,

od loňského léta pozoruji u svého šestiletého syna pigmentové skvrny. Má je v oblasti krku, lehce kolem uší a okolo lícních kostí (viz.fotografie). Nejprve jsem myslela, že jde o špínu, ale hygiena je v jeho případě důkladná.

Ráda bych se zeptala, zda existuje něco, co by tvorbě zamezilo a již vzniklé skvrny podařilo odstranit. Nebo máme navštívit kožního lékaře?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě doporučuji vyšetření chlapce kožním specialistou. Z pediatrického hlediska doporučuji vyšetření krve a moči k vyloučení metabolického původu tmavší pigmentace. Důsledně bránit oslunění uvedených oblastí kůže.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová