Pitný režim 8 měsíčního miminka na umělém mléku. Kolik by mělo dítě vypít tekutin?

Zodpovězené
2. dub 2019

Dobrý den,

chci se zeptat, kolik může maximálně vypít 8 měsíční miminko na UM, které váží 9 kilo? Jde o to, že můj malý toho vypije asi moc. Denně má asi 700 ml mléka včetně kaše a pak příkrmy a svačiny a k tomu vypije přes den asi 500 ml vody, víc ne. Dávám jen vodu. Slazené ne, má flašku s ouškama, ale s cumlíkem si nehraje. Napije se a flašku odhodí. Kolik by tedy maximálně mohl vypít, aby mu to zbytečně nezatěžovalo ledviny?

Děkuji za odpověď

Dobrý den,
doporučené tabulkové, přesné množství tekutin přijatých za 24 hodin Vám nepovím, spíše se řídím klinickým stavem dítěte ( "jak vypadá ") a množstvím pomočených plen za 24 hodin. Příjem tekutin Vašeho synka je dost velký, tipla bych, že se jedná o návykové pití. Doporučuji vodu nabízet jen v hrnečku nebo v pítku, již dále nenavyšovat příjem mléka. V případě, že nebudou opatření úspěšná, zkusit pátrat s pediatrem po příčinách polydipsie.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová