Pitný režim u ročního dítěte. Mám ji k pití nějak více nutit?

Zodpovězené
24. zář 2020

Pěkný den, paní doktorko,

ráda bych se Vás zeptala na dotaz týkající se pitného režimu roční dcerky. Dcerka je kojena (cca 4x během dne + v noci na požádání) a mimo kojení má 4 jídla během dne - dopo svačinu (obilná kaše s čerstvým ovocem), masozel oběd, bílý jogurt ke svačině a mléčnou kaši před spaním. Přibývá pěkně (v 10 m. - 73 cm a 9,3 kg) a plenky má počůrané také normálně. Přesto se mi zdá, zda nepije málo. Za den vypije zhruba pouze 30 ml vody, pokud nejsou vedra, kdy zvládla vypít i 100 ml a více.

Mám ji k pití nějak více nutit? Nebo to mám nechat na ní?

Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Eva

Dobrý den, Evo,

dostatečný počet pomočených plen svědčí o normálním a dostatečném příjmu tekutin. Doporučuji tekutiny nabízet v pítku nebo v hrnečku, jinak na zvýšený příjem netlačit, dívku nenutit.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová