Pláč batolete před spaním a koupáním. Proč pláče, když doteď usínala a koupala se bez problémů?

Zodpovězené
19. kvě 2019

Dobrý den paní doktorko.

Ráda bych se zeptala na pár věcí. Naše dcera - 17.měsíců, krásně usínala sama přes den i večer, ale teď posledních 5dní brečí už při přebalování a při dání do postýlky brečí ještě víc. A nejde nijak zklidnit. Po půl hodině brečení už se zklidňuje a usne, ale během chvilky se jakoby lekne a zase začne brečet. Můžete mi prosím poradit čím to najednou může být, že dělá takové scény? A proč tak najednou, když do teď krásně usínala bez problémů? Nevíme si s manželem už rady. Hysterické scény se odehrávají i u koupání. Dcera se vždycky ráda čvachtala ve vaně, ale teď je to pro všechny teror.

Prosím o pomoc či radu.
Děkuji

Dobrý den,

neklid Vaší dcery by mohl být způsobený bolestí - oušek, krku, bříška, při prořezávání zoubků, atd. Doporučuji odchytit ranní moč a vypravit se k pediatrovi. Do té doby podat zkusmo Nurofen čípek na noc.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová