Počůrávání. Může to souviset s kýlou?

Zodpovězené
1. zář 2020

Dobrý den,

dcera, 22 měsíců, je necelé 2 měsíce bez plen. Na noc ji má, ale i na přes odpolední spaní. Občas měla nehodu, ale nic hrozného. Teď je teda nachlazená, ale není to nic hrozného. Trochu pokašlává a rýmu už teda nemá. U MUDr. jsme byly, ale teď k problému.

Je to teď skoro 2 týdny co volala, že čůrá, ale ten začátek to prostě šlo ven a zrovna dnes se 2x počůrala aniž by volala, že chce čůrat. Má týden zatejpovaný i pupek, protože má kýlu.

Může to s tím taky souviset?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, při zatejpování může dojít k určitému reflexnímu dráždění a zhoršení kontroly nad vylučováním. Samozřejmě je nutné nejdřív vyloučit ostatní příčiny pomočování, zejména močovou infekci.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová