Počůrávání syna. Zdravotní problém nebo lenost?

Zodpovězené
19. kvě 2020

Dobrý den,

máme syna, 3 roky a 4 měsíce. Před rokem jsem mu zrušila přes den plíny. Běhal na zahradě nahý, čůral na kytičky. Chválili jsme ho, tleskali, vysvětlovali. Vše v klidu a po dobrém. Pravidelně jsme ho dávali nebo posílali na záchod. Moč bez problému udrží od začátku. Bohužel ani po roce se úspěch nedostavil. Pokud ho nepošleme na záchod my, počůrá se nebo pokaká do kalhot. Sám od sebe nejde, nic neřekne. Jen konstatuje, že se počůral a potřebuje suché kalhoty. Vysvětlování nepomáhá. Dát najevo, že se zlobíme (to až v poslední době) nepomáhá.

Může to být nějaký zdravotní problém?

Nebo je syn pouze líný a jen ho to nezajímá?

Jak na něj?

Už jsme zoufalí... Jinak je vývojově v pořádku, hezky mluví, je zručný.

Děkuji za zodpovězení dotazu.

Dobrý den,

je to nezvyklé, a zdá se, že si chlapeček svoji potřebu neuvědomuje. Doporučuji chlapce vyšetřit pediatricky, včetně USG břicha a ledvin, rozboru krve a moči, neurologem a psychologem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová