Počůrávání u 3,5leté holčičky. Řešit to s lékařkou?

Zodpovězené
29. bře 2023

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat...Mám 3,5letou dcerku, chodí do školky, ale tak 2x do týdne se při odpoledním spánku počůrá a v noci doma má na noc ještě plínku. Tvrdě spinká, když jí řeknu, ať mě vzbudí, když potřebuje čůrat, tak mi říká, že o tom neví. Přes den to je v pohodě.

Mám to řešit s její lékařkou?

Moc děkuji za odpověď. 🙏😊

Dobrý den,

jestliže se přes den nepočůrá, pak je to spíš o donaučení hygienických návyků. A dala bych dceři ještě čas. Byla doba, kdy se dcera ve spánku již nepočůrávala?

Mohlo by se ev. jednat i o močovou infekci či jiné onemocnění močových cest, proto bych praktického lékaře navštívila k jejich vyloučení. Praktický lékař odebere podrobnou anamnézu, zda nejsou nějaké pocity bolení či pálení při močení atd. Také může vyšetřit moč testačním papírkem či laboratorně, kde se onemocnění močových cest projeví.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká