Používání kojenecké vody na přípravu umělého mléka. Do jakého věku ji používat?

Zodpovězené
11. dub 2019

Dobrý den, paní doktorko,

chtěla bych se Vás zeptat do jakeho věku dítěte byste doporučila podávání kojenecké vody (pro přípravu UM), resp. od kdy by už bylo vhodné přejít na normální převařenou vodu. Vím, že je toto hodně věcí osobního názoru a že některé maminky kojeneckou vodu vůbec nepoužívají.

Děkuji

Dobrý den,
záleží, z jakého zdroje berete pitnou vodu. Z městské / obecní vodárny je voda kvalitní a nezávadná, takže ji můžete používat převařenou cca od 4 měsíce života. Voda studniční - je dobré nechat udělat mikrobiologický a chemický rozbor a dále jednat podle výsledku.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová