Předčasně narozené dítě přes den stále pláče. Čím to může být a jak jí můžeme pomoci?

Zodpovězené
14. kvě 2019

Dobr den,

mám předčasně narozenou dceru korigo 4 měsíce a kalendářne 1 měsíc. Posledních 14 dní nám stále pláče. Už si nevíme rady. Vždy se napapá, odkrkne a je to na světě a vydrží to třeba od 10 do 20:00. Bere kapičky na prdíky, masírujeme a nic.

Můžete nějak poradit?
Děkuji

Dobrý den,

důvodů pro neklid může být více, proto by měl dívku vyšetřit pediatr.

Z mojí praxe je neklid a pláč nejčastěji způsoben dvěma mechanismy - za prvné baby kolikou ( což řešíte správně masáží a kapkami na plynatost ) a za druhé gastroezofageálním refluxem. O ten se může jednat, i když dítě neublinkává. Zda o reflux jde objasní sono bříška.

Zatím zaved'te antirefluxní režim - tj. ukládat dítě do zvýšené polohy, po krmení nechat řádně odříhnout, event. podávat antirefluxní mléko nebo před kojením podat kojenci zahuš'tovadlo Nutriton.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová