Přičůrávání u dvouleté. Co můžu dělat?

Zodpovězené
14. bře 2023

Dobrý den,

dcera 2 a 1/4 roku je 3 měsíce přes den bez plen. Od října chodila do dětské skupiny na 3 necelé dny, bohužel ke konci roku skupinu zavřeli, takže jsem ji přesouvala po Novém roce do jiné soukromé školky, kvůli které jsme odplenkovávaly (šlo to velmi rychle, je druhorozená). Na začátku odplenkování mívala nehody v podobě kapky v kalhotkách, tzv. si cvrnkla, po 2 týdnech bez problémů, v původní školce byla bez nehod od začátku. Jenže teď už čtvrtý týden opět mokré kalhotky, nepočůrá se úplně, ale přičůrne, a to i ve školce. Na bolest si nestěžuje, teploty nemá, pediatrička kontrolovala moč papírkem (asi ph/bílkovina?) a v pořádku.

Už jsem z toho zoufalá, ve školce dostávám i 3 pytlíčky s oblečením, převlíkám 5x za odpoledne. Do školky ráno neprotestuje, nepláče, nedělá scény, do činností se dle informací i fotek zapojuje, nevypadá, že by tam trpěla či jinak strádala.

Co můžu dělat?

Děkuji

Dobrý den,

učení hygienických návyků je dlouhodobější a vyžaduje trpělivost. Pokud jste u praktické lékařky vyloučili močovou infekci či jiné problémy s ledvinami, tak by to opravdu mohlo mít psychickou příčinu související se změnou školky. U dětí se psychické problémy rozeznávají velmi těžko. Může ev. pomoci psychologické vyšetření.

Každopádně ale ve dvou a čtvrt letech ještě dítě nemusí být úplně zralé na udržení moči a stolice, i když už to přechodně zvládalo. Takže bych dceři dala ještě čas.


Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká