Příkrm. Je možné do něj přidat trochu soli?

Zodpovězené
3. bře 2020

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli mohu synovi (10 měsíců) přidávat do jídla špetku soli a pepře?

Koupila jsem mu kukuřičné křupky a ve složení jsem našla také sůl.

Mohu mu křupky zkusit dát?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestliže se mírně osolené kukuřičné křupky nestanou důležitou součástí synova jídelníčku, tak malé množství této slané potraviny neškodí (obecně sůl více zatěžuje ledviny kojence). Ostatní koření se zavádí v batolecím věku podle jídelních zvyklostí rodiny.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová