Příkrmy od 6 měsíců. Co může jíst dcerka, když momentálně nemůže kvůli sirupu Sumetrolim nic ovocného?

Zodpovězené
1. únor 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, co může jíst má dcerka v půl roce.

Jedla příkrmy - ovocný i zeleninový, ale ovocné teď jíst nějaký čas nemůže kvůli sirupu Sumetrolim.

Můžete mi prosím poradit?

Nechce jíst každý den jen zeleninu.

Dobrý den,

při užívání Sumetrolimu by se nemělo jíst především kyselé ovoce (tj. hlavně citrusy).
Můžete podávat jakoukoli přílohu (brambor, rýži, těstoviny, kaše, ...) a zeleninu. Pokud je dcerka zvyklá na sladkou chuť a chcete se vyvarovat zelenině, pak můžete kaše či přílohy osladit např. čekankovým či javorový sirupem, fíky apod. Ev. trochou marmelády (ne rybízové samozřejmě). Ev. obyčejným cukrem. Každopádně ale doporučuji jídla moc nesladit, aby si na to dcerka nezvykla a neodmítala pak zeleninu.

Spíše doporučuji podávat hlavně přílohy, maso a zeleninu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká