Přírůstek na váze. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
4. črc 2020

Dobrý den,

ráda bych se poradila ohledně kojení a přibírání mé dcery.
Porodní váhu měla 3 250 g a 48 cm, při propouštění měla 3 080 g.
V 6 dnech měla 3 130 g, 49 cm.
Ve 14 dnech 3 180 g, 49 cm.
V 6 týdnech 3 720 g, 53cm
Ve 3 měsících 4 170 g, 58 cm.
Ve 4 měsících 4 460 g, 59 cm.

Ale doktorce se nezdá váhový přírůstek. Naposledy mi do průkazky napsala - nutné přidat um.
Já se tomu zatím bráním, protože nespokojená není. Je veselá, povídá, přetáčí se na bok a dnes se nám otočila ze zad na bříško. A hlavně spí. Jako nespokojený kojenec není. Naše prostřední dcera byla hladová, tak vím, jak to vypadá. Tam tehdy padala s váhou, a tak jsem um zavedla. Ale tady se mi to zdá zbytečné. I když jsem nechtěla, tak jsem na žádost dr. um přidala a malá ho stejně nechce.

Můžete mi prosím poradit?

Moc děkuji a přeji hezký den.

Auerová

Dobrý den,

váhové přírůstky Vaší dcerky jsou hraniční, resp. malé. Jestliže je Vaše holčička již 4měsíční, doporučuji zavést nemléčné příkrmy a doplnit tak jimi již nedostačující kojení.
Projevy kojenců jsou individuální, různé a někteří snášejí pocit hladu lépe, bez křiku a neklidu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová