Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Problém s kakáním. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
1. srp 2020

Dobrý večer,

mám problém s dcerou a už si nevím rady! Jsou dceři dva roky a nosí plenu stále. Ten den byla bez pleny a hrála si ve vodě a najednou vyletěla s bazénku, že se ji chce kakat, ale než jsem donesla nočník, tak se pokakala na koberec. A od té doby prostě to má nějak v té hlavičce, že má strach se vykakat, i když má na sobě plenu. Za celý den říká, že se pokaká, u toho kříží nožky a dává si ruce mezi nožky. Občas se podařilo, že to prostě pustila, ale to až po dlouhém časovém intervalu! Myslím si, že má strach se i vyčůrat, že pustí jen trošičku. Stále jí opakuji, že se nic neděje, že se to stává, a že klidně můžeme jít na kakoček, ale prostě nechce. Od té nehody je to cca 3-4 dny a už fakt nevím, co :(.
Stale je to dokola, když od ní odejdu, tak začne plakat, já se pokakám a chci obejmout...

Děkuji moc za Váš čas.

S pozdravem
Sýkorová

Dobrý den,

možná má dívka mírnou močovou infekci - nepříjemné pocity a pálení, které neumí přesně lokalizovat. Zkuste jí dělat sedací koupele v řepíku 2x denně, event. ošetřit opruzení. Donést chytanou moč na rozbor k pediatrovi.
Jestliže je to jen o stolici, resp. o dívčině nepříjemném zážitku, jež popisujete, pak je třeba trpělivosti, klidu, nastavování režimu (pravidelný odchod na toaletu, tam vysazení na nočníček, bez křiku a napětí). Určitě se zase vše upraví, dříve či později....


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová