Problém s usínáním. Jak pomoci 10letému dítěti?

Zodpovězené
1. srp 2020

Dobrý den,

jak pomoci 10letému dítěti s usínáním?

V rodině se nic nezměnilo, rituály před spaním pořád stejné, nespí sám v pokoji... přesto už asi měsíc bojujeme s usínáním. Řádně usne jen s mámou v posteli. U dr. jsme byli. Řešilo se to meduňkou, léky. Jsme objednaní k psycholožce, jen to ještě nějakou dobu potrvá. Nedokážu si tento stav představit od září, kdy začne škola a já nastoupím do práce.

Děkuji za reakci.
H. F.

Dobrý den,

zřejmě před měsícem se něco změnilo/událo, co nyní syna ruší v usínání. Nebo je již starší a potřebuje usínat později, popřípadě je málo unavený a večer proto čilý. Možností je mnoho, psychologické vyšetření je vhodné.
Zatím bych se se synem zkusila domluvit, co pro jeho klidné usínání ještě můžete udělat - večerní procházka, četba, uléhat později, atd.
Rozhodně nedoporučuji nyní, uprostřed prázdnin, řešit " jak to bude v září, to si nedovedu představit". To k jeho klidnému usnutí nepovede.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová