Půlroční dítě se bojí lidí. Ustavičně pláče a nedá se utišit. Je to jen období?

Zodpovězené
8. kvě 2019

Dobrý den,

máme 6ti měsíční holčičku. Pokaždé, když na ni někdo cizí promluví, je zle a začne plakat, ale fakt hodně dlouho trvá než ji utiším. Bere jenom mámu a tátu. Návštěva jakéhokoliv lékaře mě děsí, protože ji nemůžu položit ani na lehátko hned hystericky pláče. Když na ni nikdo jenom kouká, tak to nepláče, jen prostě nesmí promluvit.

Je to jenom nějaké období? Přejde to?

Dobrý den,

půlroční dítě může takto reagovat, začíná u něj období zvýšené úzkosti z odloučení od matky / otce ( separační úzkost ) a kulminuje do 1 roku. Doporučuji dívenku tomuto stresu nadbytečně nevystavovat a respektovat její psychické nastavení a funkce.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová