Pupínky na těle. Co to může být? Vysušovat, nebo mazat něčím mastným?

Zodpovězené
1. únor 2021

Dobrý den,

psala jsem Vám ohledně vyrážky na obličeji, zde https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/detsky-...

Nakonec je to prý seborea. Ale dnes jsem dceru přebalovala a má malinké pupínky po celých nožičkách. Já už jsem opravdu zoufalá.

Nevíte, co to může být? Zapocení?

Nevím, jestli to mám vysušovat, nebo naopak mazat něčím mastným.

Děkuji

Dobrý den,

i když se jedná o seboreu, péče o kůži se neliší od mnou již doporučené péče, včetně promazávání postižené kůže. Zároveň je nutné zbavovat kůži seboroických nánosů (vyčesávání, odlupování).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová