Ranní zápach v dětském pokoji. Může zápach z úst 8letého chlapce znamenat zdravotní problém?

Zodpovězené
16. dub 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je normální, když po ránu cítíme v dětském pokoji zápach. Máme 8letého chlapce a tento problém sleduji už zhruba 3 roky. Pokoj je čistý a jídlo si do něj malý nenosí. Všimli jsme si, že mu po ránu také hodně zapáchá z úst.

Myslíte, že může mít nějaký zdravotní problém?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zvláštní tělesný pach může svědčit o změně zdravotního stavu. Kromě toho je ovlivněn stravou, životním stylem a celkovou hygienou.

Doporučuji kompletní vyšetření hocha pediatrem, včetně rozboru krve a moči, výtěrů, dále na ORL, zubním.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová