Růst 6 letého dítěte. Je normální, že dítě vyrostlo jen 3 cm za rok?

Zodpovězené
9. dub 2019

Dobrý den.

Je normální, že mi 6 letá dcera vyrostla za rok jen o 3 cm? Starší dcera mi roste průměrně 7-8 cm za rok.

Děkuji

Dobrý den,

růstové tempo většího dítěte ( mimo pubertu ) je okolo 4 - 6 cm ročně, takže 3 cm za rok je málo. Doporučuji kontrolu výšky opakovat po 3 - 6 měsících, všechny naměřené hodnoty zapisovat do růstového grafu. Při trvajícím pomalém tempu růstu nechte dívku celkově vyšetřit, včetně rozboru krve.

Při měření výšky dbejte na přesnost, někdy jsou děti neklidné a hodnoty nepřesné.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová