Rýma u kojence. Mám čekat dál nebo už koupit kapky?

Zodpovězené
19. led 2020

Dobrý den,

mám čtyřměsíční a čtyřletou dceru. Starší ze školky "donesla" rýmu. Všichni jsme si pár dní zasmrkali a dobré. Ale ta mladší se z toho ne a ne dostat. Chápu, že si imunitu teprve buduje, ale už to trvá skoro měsíc. Pár dní to měla opravdu dost, to jsem odsávala několikrát denně. Teď už má dlouho jen takový dozvuk, ale pořád to neustává. Přes den dobré, v noci se to začne hatit a nad ránem úplně chroptí, budí se, nemůže pít, dusí se při tom, vzteká. Stříknu mořskou vodu, odsajeme a zase do dalšího rána klid. Já vím, že rýma není nemoc, ale tohle už je opravdu dlouhé a pro všechny úmorné. Jinak je v pořádku, teplotu nemá.

Mám jen čekat dál nebo koupit nějaké kapky, co myslíte?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

rýmu trvající měsíc doporučuji léčit antibiotickými nosními kapkami - Pamyconem, před jeho nasazením je vhodné nechat udělat výtěr krčku. V úvodu léčby kapat Pamycon do nosánku opakovaně během dne a střídat s nosními kapkami na uvolnění nosu (Nasivin nebo Sanorin) a mořskou vodou (Sterimar či Quixx). Dítě ukládat do zvýšené polohy, doma větrat, zvlhčovat vzduch, husté hleny z nosu odsávat.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová