Rýma u novorozence - aplikace nosního spreje s mořskou vodou. Nemohla jsem mu nějak ublížit?

Zodpovězené
15. črc 2021

Dobrý den,

mám 2týdenního syna. Bohužel někde chytil rýmu a můj pediatr mi doporučil čistit nos slanou vodou. Je to moje první miminko. Koupila jsem si sprej s mořskou vodou a stříkala mu ho do nosu - bohužel tak, jak jej stříkám sobě. Až potom jsem se dozvěděla, že se mu musí otočit hlavička na stranu.

Nemohla jsem mu nějak ublížit?

Děkuju za odpověď.

Jana

Dobrý den,

nosní spreje vhodné od věku 0 jsou šetrné a trochu se počítá s tím, že rodiče novorozenců nejsou ještě zkušení. Jestliže nosík po aplikaci nekrvácel, nemusíte se obávat zranění dítěte.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová