Škrábání ucha. Myslíte, že to dělá jen tak, nebo ji svědí?

Zodpovězené
21. bře 2021

Dobrý den,

dcerka (14 měsíců) si už přes týden často škrábe pravé ucho, tahá si za něj a občas si na něj lehá. Jako první mě napadl zánět středního ucha, ale jinak nemá vůbec žádné příznaky - žádná teplota ani zvýšená, není plačtivá a ani ji ouško zřejmě nebolí. Zkoušela jsem na něj chytat a mačkat ho a nic neříká.

Myslíte, že to dělá jen tak, nebo ji ouško svědí?

Jaké by mohly být příčiny?

Děkuji za radu.

Dobrý den,

doporučuji udělat holčičce ORL vyšetření k objasnění příčiny nezvyklého chování - zánětu v oušku, ekzému ve zvukovodu, cizího předmětu ve zvukovodu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová