Skřípání zuby ze spánku. Co udělat, aby to přestalo?

Zodpovězené
2. črc 2019

Dobrý den,

náš 3letý syn před nedávnem začal skřípat zubama ze spánku. Poslední dobou je to čím dál tím častější (několikrát během noci a četnost se zvyšuje).

Před naší dr. jsme to zmínili, avšak ona nám na to jen řekla, že to tak některé děti mají. Jenže to je během celé noci (máme i mimčo, takže ho asi občas během noci z hlubokého spánku dostane do toho slabšího). Jde mu nějak pomoci, aby to přestal dělat? Případně nějaká homeopatika?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

skřípání zubů je nepříjemné a často se jedná o jev, který nelze ničím vysvětlit a jen málo ovlivnit. Z mojí praxe vím, že někdy může být spojeno třeba se stresem a zvýšenou psychickou zátěží, s onemocněním v ORL oblasti (např. infekce, zvětšená nosní mandle ), se zubními kazy, i s výskytem roupů u dítěte.

Homeopatika na zklidnění a relaxaci při usínání a během spánku se mi jeví jako dobrá volba, obratťe se na zkušeného homeopata.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová