Sladkosti a děti. Mohou i v malé míře uškodit?

Zodpovězené
13. únor 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak moc cukr dokáže dětem škodit.

Samozřejmě vím, že cpát se sladkým každý den není dobré, ale co kousek sušenky občas?

Ptám se proto, že žijeme s prarodiči a i když ví, že nechci, aby dítěti dávali sladké, tak mu občas dají nějaký ten kousek sušenky nebo sladkého ochuceného jogurtu..... Občas ztrácím sílu v boji proti tomu, aby jí to nedávali, tak si říkám, že pokud je to v malé míře, tak to snad nemůže tolik škodit. Dítěti je 20 měs, měří cca 82 cm a váží něco málo přes deset kilo.

Děkuji

Dobrý den,

ve Vašem dotazu se střetávají dvě roviny - nevhodnost sladkostí v dětském jídelníčku (ano, sladkosti jsou nevhodné, nezdravé, návykové....) a politika možného (tajné podstrkávání sladkostí dítěti prarodiči). Z výživového a režimového hlediska doporučuji dál se snažit Vaše hranice nepřekračovat, z hlediska mezigeneračního soužití aspoň udržet, nezhoršit stávající režim...

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová