Spánek u 4. měsíčního miminka. Je spaní na bříšku bezpečné?

Zodpovězené
25. zář 2019

Dobrý den,

od té doby, co se naučil náš syn (4 měsíce) pást koníky, většinou usíná na boku s hodně zakloněnou hlavičkou dozadu. Jednou se ve spánku z této polohy přetočil na bříško. Mám strach, jestli je to pro něho bezpečné, aby mohl dýchat.

Dále máme problém, že se budí v noci asi každé 2-3 hodiny. Je to kvůli kojení, někdy se také probudí s pláčem.

Od kdy by se měl spánek v noci prodloužit, aby byly intervaly na kojení delší?

Děkuji!

Dobrý den,

kojenec se bude na bříško během spánku postupně přetáčet častěji a častěji. Je důležité, aby v postýlce nebyly předměty, které by mohly bránit kojenci ve volném dýchání - polštářky, dečky, hračky, plenky ap. V dozoru Vám může pomoci monitor dechu.

Zkuste na noc krmit chlapečka příkrmem - kaší, vhodnou od 4. dokončeného měsíce. Možná se intervaly krmení prodlouží a noc zklidní.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová