Spaní na polštářku. Odkdy na něm děti mohou spát?

Zodpovězené
5. pro 2020

Dobrý den, paní doktorko,

chtěla bych se prosím zeptat, odkdy děti mohou spát na polštáři?

Synovi bude za pár dní 1 rok. Když jde spát, tak se otočí na druhou stranu, jakoby k nožičkám a hlavu si položí na peřinu - bez toho poslední dobou neusne. Až když usne, otáčím ho zpět. Když jsem kupovala peřinku, byl k tomu nízký polštářek. Jen musím říct, že spíše usne na bříšku.

Moc vám děkuji za odpověď 🙂.

Dobrý den,

větší kojenci a batolata při usínání a spinkání prolezou celou postýlku a často usnou obráceně, či někde stočení, zapadlí. Je to přirozené, klidně nechte synka v postýlce cestovat. Polštář začne mít význam, až když dítě přestane dělat toto noční putování lůžkem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová