Stolice u 5měsíčního miminka. Co si myslíte?

Zodpovězené
24. lis 2019

Dobrý den,

dcera, 5 mesíců, má cca po týdnu od zavedení příkrmů (denně cca 3 až 4 lžičky pyré mrkvička, jablíčko či hruška) a změny UM téměř denně takovouto stolici a poté má ještě jednu, a to už je klasická hořčice.
Já jsem teď ležela v nemocnici 3 týdny s ulcerozní kolitidou a děsí mne, že by mohla mít to samé. Partnerovi to divné nebylo a mě to dnes hrozně zaskočilo.

Myslíte, že by mohlo jít o natrávenou krev? Zítra jdeme určitě k pediatrovi.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

myslím, že Vaše obavy jsou liché, natrávená krev ve stolici má tmavou dehtovitou barvu. Stolice po zavedení přikrmů změní barvu a konzistenci, barva hořčice se stane minulostí.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová