Svědivé pupínky. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
5. pro 2020

Dobrý den,

dceři (5let) se objevují již 14 dní pupínky, svědí, tak třikrát denně si řekne, že je chce namazat proti svědění. Má je pouze na trupu, břiše, hrudi, zádech. Pupínky mají nejdříve růžovou barvu, pak jakoby malinký puchýřek s tekutinou, tak za dva tři dny zaschnou a hojí se, tyto už ji nesvědí. Jen ty čerstvé. Tak co dva dny se objeví tři nové pupínky.

Do školky nechodí, v současné době bere co 14 dní Imunor, má lehce sníženou imunitu. Jiné příznaky nepozoruji. Nejdříve jsem myslela neštovice, ale nejspíše ne.

Co by to mohlo být?

Samozřejmě, pokud do pondělí nebude změna, půjdeme k lékaři. Akorát jsem v současném epidemickém stavu nechtěla lékaře zbytečně zdržovat.

Děkuji

Dobrý den,

jedná se o moluska.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová