Světlá krev u 5letého syna. Čím to může být?

Zodpovězené
1. pro 2019

Dobrý den,

dnes synovi (5 let) brala paní doktorka kontrolně krev, protože měl mírně zvýšené jaterní hodnoty. Poté prohlásila, že má zvláštní barvu krve, takovou hodně světlou.

Nevíte, čím by to mohlo být? Nemůže to být nějaká porucha?

V té chvíli mě nenapadlo se zeptat a teď je mi hloupé volat tam a ptát se.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

barvu krve ovlivňuje její okysličení, chylozita (přítomnost tuků), ikterita (přítomnost bilirubínu), možná ještě další faktory, které mně, jako praktickému lékař,i nejsou známy. Jestliže budou laboratorní výsledky v normě, není nutné se znepokojovat.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová