Svrab během léčby. Je možné, aby svědění a vyrážka ustoupili, ale dělaly se nové pupínky?

Zodpovězené
11. zář 2023

Dobrý den,

jdu si pro radu. Před cca 3 týdny nám byl diagnostikovaný svrab. Dostali jsme Infectoscrab, po týdnu znovu. Vše jsem vyprala na 60 °C a i to, co bylo ve skříních. Hodila jsem to do sušičky. Postele, gauč i mini koberce jsem vyluxovala i parním mopem přejela. Vytírání též parním mopem. Ložní prádlo každý večer nové. Takhle dnes a denně, tak jsme šli na kožní. Dostali jsme sirnou mast. Děti 5% a my dva 20% s tím, že se teď mám na všechno vykašlat, 3 dny se mazat a 4. den umýt a všechno vyčistit jako předtím. Jsme druhý den namazaní.

Svědění i vyrážka ustoupili, ale je možné, aby se nám během toho dělaly nové pupínky?

Nejsou ale ve dvojicích :(, jen samotný pupínek třeba na stehnu nebo ruce a svědí.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

se svrabem nemám tolik zkušeností jako kožní lékaři, ale myslím, že je to možné. Zbavit se svrabu je náročné, může trvat delší dobu. Každopádně bych to ale spíše konzultovala s Vaším kožním lékařem, zda například není potřeba upravit léčbu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká