Syn 2,5 roku usíná dost pozdě. Je problém takový režim?

Zodpovězené
9. pro 2019

Dobrý den,

zajímalo by mě, jestli je nějaký zásadní problém v tom, že náš syn (2,5 roku) usíná běžně mezi 23 a půlnocí a vstává mezi 9 a 10 ráno, někdy i později. Odpoledne spí ještě cca 2 hodiny, takže spánku má asi dost. Už jako miminko usínal později, tj. kolem 22 hod. a spal do 9 až 11, a to pouze s jedním kojením. Je zdravý, čilý...

Představuje tento režim nějaký problém?

Někdo možná poradí ráno budit, ale zatím se mi nechce mu do jeho režimu zasahovat, když není žádný důvod. V září by měl nastoupit do školky, takže pak s tím budeme muset samozřejmě něco dělat..

Předem děkuji za názor.

Dobrý den,

z hlediska spánkové hygieny je pro mozkové funkce, resp. jejich regeneraci, nejkvalitnější spánek v čase do půlnoci. Proto je doporučováno zahájit spánek "se slepicemi".

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová