Syn, 33 měsíců, nemluví. Jak to řešit?

Zodpovězené
19. kvě 2024

Dobrý den,

synovi je 2,5 let, a řekne pár slovíček, jinak nemluví.

Jak to řešit?

Říct pediatričce a ta nám doporučí logopedii nebo rovnou někam zajít?

Snažím se mu ukazovat knížky Peťu, ale i jiné, mluvím na něj. Před spaním čteme pohádku. Venku mu ukazuju na věci a říkám, co to je.

Děkuji

Dobrý den,

doporučila bych tento problém řešit s pldd, který dítě vyšetří. Záleží totiž na tom, zda je opožděná pouze řeč nebo jsou tam ev. i jiná opoždění. PLDD vám pravděpodobně doporučí vyšetření u logopeda.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká