Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Syn 4,5 roku stále špatně spí. Jak to řešit? Co může být příčinou?

Zodpovězené
26. říj 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda se dá vyřešit špatný spánek u mého 4,5 letého syna (v únoru mu bude 5). Už dva roky spí se mnou v posteli. Jakmile ho uspím, tak za půl hodiny až hodinu začne kňourat, kde jsem a je neklidný. V noci sebou mele a hází. Zkoušela jsem už Sedalii, psycholožku a stále jsme nenašli řešení. Ničí mě to. Máme ještě 2,5 letou dcerku, ta spí taky se mnou v ložnici, ale ve své posteli. Jeho do své postele v pokoji nedostanu. Přijde mi, že se pořád něčeho bojí. Ráno, když vstanu dřív s dcerkou, tak syn za chvíli přiběhne, proč jsme už vstali.

Děkuji.

Dobrý den,

napadá mne - do 3 let spal syn dobře? Ve své posteli? Proč ta náhlá změna? A co na to jeho otec,? Nebyl by on ta větší autorita, která by se dala využít ?
Někdy doporučuji svým maminkám, aby otec ukládal ke spaní problémové dítě a on řešil noční výlety dítěte do rodičovské postele. Předpokládám, že už jste zavedli režimová opatření, spánkové rituály, dítě nepije kolu, černý, zelený čaj, atd.
Jestliže výše uvedené nepřinese kýžený výsledek, doporučuji pediatrické vyšetření a následně neurologické vyšetření včetně EEG, event. konzultace s psychiatrem.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová