Synovitida a očkování 2. dávky MMR. Očkovat nebo odložit?

Zodpovězené
29. bře 2023

Dobrý den,

syn měl v pátek 10.3. potvrzenou synovitidu PK, 14 dní nesměl chodit a podávala jsem 3x denně Nurofen sirup.
24.3. už jen mm zbytku obalu bez tekutiny, syn nesmí skákat a běhat, ale může chodit...
28.4. jde na kontrolní ultrazvuk, aby se vyloučila perthesova nemoc.

4.4. by měl jít na očkování druhé dávky MMR a moje otázka zní, zda očkovat nebo odložit?

Myslím, že ještě by tam měla být rezerva očkování posunout ...

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel nepíšete přesný věk dítěte, abych mohla odpovědět. Očkování bych posunovala pouze v případě podezření na infekt u syna (zvýšená teplota, únava, nechutenství a jiné). Dle informací, které píšete, by synovitida měla být již zaléčena, neměl by tedy být problém očkovat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká