Tiky po usnutí. Měla bycho to nějak řešit?

Zodpovězené
7. kvě 2021

Dobrý den,

poslední dobou u čtyřletého syna pozuruju každý večer, když usne, takové tiky (malé záškuby) nebo nevím, jak to nazvat .... na těle, nejvíce v nožičkách a ručičkách. Trvá to jen pár minut po usnutí.

Myslím, že čím více je unavený, tím víc se to děje.

Měla bych to nějak řešit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jsou to celkem běžné projevy u mnoha lidí v době přechodu z bdělého stavu do spánku. Říká se jim hypnagogické záškuby, někdy se mohou více objevit např. po větší tělesné námaze. Prevence nebo zmírnění je klidový režim před usnutím.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová