Třes nožičky u 4měsíčního miminka. Čím může být způsoben?

Zodpovězené
29. pro 2019

Dobrý den,

mám dotaz ohledně třesu nožičky. Když se syn narodil, měl novorozenecký třes, klepala se mu bradička a nebo nohy. Časem se to ustálilo, ale třes nožičky se ještě občas objeví. Trvá vždy jen pár sekund. Dnes jsem to zaznamenala v době, kdy byl syn nahý, takže je možné, že mu byla zima, ale stalo se to již několikrát, i když byl oblečený. Jinak prospívá dobře, porodní míry byly 54 cm a 4,07 kg, nyní 65 cm a 6,9 kg, psychomotorický vývoj má přiměřený a jiné problémy krom špatného spaní v noci naštěstí nepozoruji, pouze ten třes.

Čím by mohl být třes způsoben?

Bylo by lepší nechat syna prohlédnout na neurologii?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

neurologické vyšetření patří do standardu při nejasných tonusových poruchách, takže ano, doporučuji ho.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová