Tvarohové krémy pro malé děti. Jsou opravdu tak nevhodné?

Zodpovězené
9. únor 2021

Dobrý den,

můj syn, 1,5 roku, má rád ke svačině různé tvarohové krémy (např. Tvaroháček, Termix, Bobík apod.)
Zkoušela jsem mu dávat několikrát např. bílý jogurt, i trochu ochucený ovocem, ale nesní ho. Jsem ráda, že sní ke svačině alespoň něco, protože je dost hubený. Váží něco málo přes 11 kg, měří 84 cm.
Čtu mnoho diskuzí, jak tyto slazené tvarohové dezerty obsahují moc cukru, škrobu a jiné přidané látky, které nejsou pro tak malé děti prospěšné.

Chci se proto zeptat, zda jsou tyto kupované tvarohové krémy pro malé děti opravdu tak nevhodné?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vzhledem k přídavným látkám (které uvádíte, i mnoha dalším) považuji tyto uměle vytuněné krémy také za nevhodné jídlo pro batole. Důvody jsou - ztráta přirozených chutí, návyk na sladké, popř. na nezvyklé chutě, vznik alergií v budoucnu, ap.).
Uvedená váha a výška Vašeho synka je v normě a odpovídá věku.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová