Vliv léčby deprese na miminko. Co si o tom myslíte?

Zodpovězené
7. led 2020

Dobrý den,

kojím cca 4 x denně miminko 7,5 měsíce staré. V poledne podáváme masozeleninový příkrm a večer ještě UM, Bebu, protože mu moje mléko nestačí. Kaši jsme také zkusili, ale jen občas, protože ho staví. V noci se miminko často budí po cca 2-3 hodinách, což řeším dalším kojením.

Chci se zeptat, když se potřebuju léčit s lehkou depresí, co si myslíte o brání antidepresiv nebo přírodních léčiv, jako je třezalka, a jejich vlivu na miminko?

Zatím žádné léky neberu, ale pravděpodobně s tím budu muset začít. Také jsem uvažovala o ukončení kojení, abych se vyhnula negativním vlivům léků na deprese na miminko. Napište prosím také, co si o tom myslíte.

Děkuji

Dobrý den,

podle Vámi uvedeného se kojení postupně stává doplňkovým zdrojem výživy Vašeho miminka. V případě nutnosti Vaší medikace doporučuji kojení ukončit a dítě nezatěžovat vedlejšími účinky léčby (včetně léčby přírodní). Mám zkušenost, že ukončení kojení pomůže zmírnit průběh deprese u maminky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová