Vycházky. Doporučuje se dle věku i délka vycházek?

Zodpovězené
13. lis 2022

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda se dle věku doporučuje i délka vycházek.

Školka, do které chodí syn, chodí běžně třeba 3 km i v holínkách, což mi přijde z ortopedického hlediska nevhodné. V noci si mnohdy stěžuje na bolesti chodidel. Boty kupujeme v prodejnách zaměřených na dětskou obuv, zdravé obouvání.

Děkuji za Váš čas. 🍀

Dobrý den,

délka procházek není nijak stanovena. Pokud se ujde jednorázově delší trasa v holínkách, tak by to nemělo vadit, ale jedná se o otázku spíše na ortopeda. Pohyb dětí je velmi vhodný, obzvlášť při pobytu venku.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká